nie ma tego złego...złotego?

Wpisy

 • wtorek, 20 listopada 2018
  • Przyszły moderator treści.

   w odpowiedzi na artykuł "Internet nie jest jeszcze narzędziem" (poprzedni post) poruszane są różne kwestie. W tym poście odpowiadam w temacie jakości treści w przyszłym narzędziu.

   fragmenty korespondencji (poniżej cała):

   > Mam wrażenie, że nadal proponujesz Wikipedię (technicznie), tylko nainnych zasadach
   > dodawania wpisów.
   /.../
   > Brak znajomości tematu i słaby język gwarantuje, że artykuł będziesłaby, nieczytelny, a jego
   > lektura będzie generalnie stratą czasu.Podobnie raczej nie słucha się nagrań piosenek
   > śpiewanych pod prysznicem.
   /.../ 
   a przez słaby język i brak znajomości tematu, przekładające się na to,że ludzie nie czytają go i nie przekazują sobie namiarów na niego.
   /.../ 
   > Raczej nie jemy u kucharzy, którzy nie umieją gotować, nie słuchamy ludzi, którzy nie potrafią > śpiewać, nie czytamy książek autorów, którzy nie umieją pisać.
   > Dlaczego w przypadku blogów mielibyśmy robić wyjątek?

   Odpowiedź: 


   Nie chodzi tylko o to pytanie. Zgadzam się co do formy informacji, którą Kowalski będzie eksponował. A inny Kowalski po pierwszym kontakcie już to zauważy i się zniechęci.
   Nie chcę przynudzać Ciebie swoją wyobraźnią i tym co zostało wypracowane przez byłe zespoły pracujące nad koncepcją. Mam to zebrane w tekstach jak wiesz. Przytaczam teraz z pamięci argumenty, ponieważ zadałeś precyzyjne i kluczowe pytanie.
   Jednak jakość informacji w przypadku tego narzędzia będzie zachowana. I ta jakość będzie modelowana poprzez kilka czynników oddziaływających jednocześnie.
   1.  To nie będzie encyklopedia, ani blog a plan dotarcia do poszukiwanej informacji (zazwyczaj na zewnątrz a szczególnie na początku istnienia portalu). Więc zupełnie inne zastosowanie. Ale to zmienia dużo ponieważ encylkopedia wymaga odrobinę stylistyki własnego tekstu i odwołań do literatury o co walczą wikipedyści. W POI jest ważna wskazówka, rodzaj drogowskazu - a ten musi kierować we właściwą stronę zgodnie z rozpoznaną logiką portalu. Pierwszymi wskazówkami i najważniejszymi są : "najlepsze linki w temacie" - to tu jest usytuowane 90 % potencjału portalu po starcie.

   2. Porównianie do wikipedii, techniczne jak to podkreśliłeś jest poprawne. Podobnie będzie wyglądała struktura witryny a społeczność twórców podobnie silna z jedną istotną różnicą. Ponieważ nie jest tak ważna forma ekspresji w postaci informacji liczyć się będzie aktywność, bycie na bieżąco (aktywne linki), komunikacja z innymi. Ponieważ będzie większa, będzie bardziej otwarta na nowych.
    i teraz innego typu czynniki       (PSN - pierwsza strona nazwy, strona tematyczna - jak w wiki)
   3. Moderator PSN- buduje swój wizerunek przez treść oraz komunikację
   4. Moderator PSN z reguły nie jest przypadkowym zarządcą tematu, statystycznie jest on zainteresowany tematem już od dawna, hobbystą, fanem, bacznym obserwatorem, pracuje w branży, ma kontakt ze specjalistami - statystycznie, podkreślam.
   5. Moderator PSN jest rodzajem guru wobec wszystkich zorientowanych w temacie a oni są dla niego potencjalną konkurecją. (pkt.9.) Jednocześnie ta społeczność chcąc w ogóle zaistnieć wspiera moderatora podsyłaniem "najlepszych linków w temacie" i innych treści oraz aktualnych informacji. Wszystkie czynności użytk. są ujęte w statystykach, dlatego i oni mają korzyści z takiej współpracy z ogólnego dochodu danej PSN. Wszelkie pomyłki, błędy, niedopatrzenia są oceniane jak transakcje na allegro.
   6. Moderator PSN- jest oceniany przez odwiedzających użytkowników i społeczność moderatorów.
   7. Moderator PSN- bierze udział w rankingu swojej / swoich PSN na tle innych, w kategorii i ogólnie. A ranking ma wpływ na jego zarobek.
   8. Statystyki PSN przekładają się na możliwość udziału w zarobkach portalu - to dla wielu moderatorów i dla podstawowej masy treści będzie najbardziej wymiernym czynnikiem regulującym jakość informacji
   9. Moderator PSN - może utracić pierwszeństwo do tematu i zostać odsunięty ze swoim zbiorem do strefy Klonów PSN. Klony są to strony w tym samym temacie przygotowane równolegle. Pierwsze wejscie klonów tylko poprzez PSN lub po linku. Jednak nie jest tak łatwo utracić PSN, zanim to nastąpi może odbyć się bitwa PSN i jej Klona oparta o statystyki w ciągu np. 1 miesiąca.
   10. Moderator PSN wynajmuje redaktora (dzieląc się z nim lub odstępując w odpowiednim czasie przychody PSN). Redaktor to np. student kierunku związanego z dziedziną PSN, który tym sposobem dorabia, że poprawia stylistykę treści, linki, i konfiguruje różne narzędzia wewnątrz PSN (ankieta) lub nawet odpowiada na trudniejsze pytania w imieniu oficjalnego moderatora. W przypadku stron anglojęzycznych, kóre będą bardziej intratne możliwe będzie zatrudnienie dodatkowo tłumacza. Jeśli będą wyniki takiej współpracy to moderator utrzyma lekko swój status. A tego wszystkiego użytkownik nie musi wiedzieć. Jakość inf. będzie ważniejsza.
   11. Moderator PSN jako specjalista w temacie za pomocą specjalnej funkcjonalności może zadać sprecyzowane pytanie do biznesu, instytutu, uczelni, osobistości, specjalisty, naukowca a potem autoryzowaną przez system odpowiedź (lub uchylenie się od odpowiedzi) potwierdzoną dokumentami udostępnić przez PSN.
    Tych możliwości nie ma jeszcze Wiki. Ale tam nie ma pytań i nie ma komunikacji zewnętrznej.
    W POI komunikacja zewnętrzna (skoro jest już reklama kontekstowa) jest zaplanowana, ponieważ będą fundusze na takie sprawy. A odpowiedź może generować koszty i wymagać badań lub pracy. Jak wspominałem w artykule, POI ma być narzędziem, w tym przypadku do budowania jednoznacznych odpowiedzi polityków, specjalistów, naukowców, osobistości publicznych. Dajmy sobie do cholery szansę na odpowiedzi w tym zagmatwanym świecie. Same odpowiedzi nie wystarczą, dlatego POI oferuje równolegle narzędzia do urzeczywistniania logicznych i korzystnych rezultatów takich odpowiedzi dla dobra człowieka i planety. Odpowiedź za odpowiedzią na kolejne pytanie, kroczek tu, kroczek tam.
    inne czynniki mobilizujące moderatora
   12. Zagwarantowana odwiedzalność PSN wynikająca ze struktury portalu, jak w Wiki.
   13. Wyróżnienie - posiadanie unikalnej strony PSN w skali języka i globu
   14. Zarobkowanie - kilkaset zł przy  trendowych tematach a po nich głównie poruszają się użytkownicy i pojawia się najwięcej silnie kontekstowej reklamy (kontekst wzg. tematu, treści, wieku, płci, lokalizacji użytk. odwiedzającego stronę PSN i skąd przyszedł... to dłuższy temat.)
   15. Własna społeczność, z którą można komunikować, coś przedsięwziąć - zapewniają to funkcjonalności systemu
   16. W tle system jest połączony z grą on-line a moderator ma do pewnego stopnia wpływ na statystyki swojej PSN i może współpracować z graczami podpiętymi pod jego PSN aby odnosić obopólne korzyści. Te działania również wpływają na zwiększenie jakości informacji.
   17. inne.
   Także nie uważam aby jakość informacji w POI mogła być gorsza niż wychodząca z pod pióra jakiegoś skorumpowanego dziennikarza, mającego nad sobą tylko jednego szefa. Podobnie z treścią w mediach tworzoną na zlecenie firmy, instytutu, polityków, lobbystów. Tutaj możliwości manipulacji są o wiele łatwiejsze i to się dzieje.
   Natomiast stosunkowo wiarygodne informacje i fakty naukowe, które dzisiaj nie mogą ujrzeć światła dziennego (jak to ładnie brzmi a znaczy tyle co: uświadomione społecznie) ponieważ są przykryte komercyjnie zorientowanymi mediami - nie wystarczają do poprawy sytuacji. 
   pozdrawiam, 
   Ziemowit
   ---------------------------------------------------------------------------
   poniżej pełna treść korespondencji.

    

   On 16.11.2018 14:47, ZG wrote:
   ZG. Cześć,  odpowiadam pomiędzy tekstem

   P   Jeśli chodzi o część drugą, to - pokrótce - z artykułem się częściowo
      zgadzam, choć widzę zarówno błędy w założeniach (np. "Internet jest
      jeden i zbudowany od podstaw, zarówno sprzętowo jak i programistycznie
      stosunkowo jednorodnie" - ani nie jest jeden, w żadnej warstwie, ani nie
      jest jednorodny sprzętowo czy programistycznie),

   ZG. Tak, jeśli chodzi o szczegóły. Natomiast z zewnątrz dla przeciętnego
   obserwatora (sorry zapomniałem Ciebie uprzedzić, że przyjmują
   perspektywę zwykłego Kowalskiego, mimo że artykuł dość specjalistyczny)
   Internet działa jak jeden twór. Wszystkie zastosowane w nim technologie
   są kompatybilne.
   P. Na odpowiednim poziomie uogólnienia - albo ignorancji - wszystko
   wygląda tak samo. Ale tak naprawdę kurczak różni się od ryżu czy od
   batona Snickers, jezioro od morza, a planeta od gwiazdy. Przeciętny
   Kowalski szybko się uczy szczegółów, gdy pada ofiarą phishingu albo coś
   przestaje działać.

      1. Tak, i rolę tę spełnia np. Wikipedia.
   ZG. Nie zgadzam się. Wybacz mi. Wyobraź sobie, że w Wiki nawet informacja o
   formalnie zarejestrowanym Stowarzyszeniu POI nie mogła mieć swojego
   miejsca w Wikipedii pod tym tytułem. Dlaczego? ponieważ tak zadecydowała
   społeczność. Znam tę społeczność, korespondowałem z nią, zapoczątkowałem
   kilka artykułów, spotykałem się z nimi. Wiki jest super ale nie dla
   Kowalskiego. Dlaczego znów? ponieważ trzeba się umieć wypowiadać i
   pasować tym do społeczności.
   P. Mam wrażenie, że nadal proponujesz Wikipedię (technicznie), tylko na
   innych zasadach dodawania wpisów. Oraz: edycja Wikipedii w zakresie
   treści jest trywialna, każdy może to zrobić, np. poprawić literówkę lub
   zaktualizować dane o liczbie ludności miasta.
   ZG. Nie wszystkie tytuły pasują do
   encyklopedii: np: - wynajem domków w Łebie, - naprawa alternatora, Opel
   Zafira r1998, - najpiękniejsze Zachody słońca, Bałtyk 2018
   P. Nie wszystkie ww. są faktami, natomiast technicznie wszystkie dają się
   umieścić w Wikipedii.
   ZG. POI umożliwia udział specjaliście, hobbyście, fanowi, zainteresowanemu
   bez umiejętności wypowiadania, bez czasu na edycję, bez perfekcyjnej
   znajomości tematu i języka. Słowem dla Kowalskiego is this made.! I w
   każdym temacie nawet symbol APS 2334 3444/56/PL będzie mógł mieć swój
   punkt odniesienia.
   P. Brak znajomości tematu i słaby język gwarantuje, że artykuł będzie
   słaby, nieczytelny, a jego lektura będzie generalnie stratą czasu.
   Podobnie raczej nie słucha się nagrań piosenek śpiewanych pod prysznicem.

      2. Jeśli ktoś odpowiada twierdząco, to czemu jeszcze nie ma założonego bloga?
   ZG. Ponieważ wie, że jego blog zginie wśród dziesiątków innych, ponieważ nie
   zna się na SEO, na szukaniu kontaktów, bo obawia się, że jego kolega z
   kasą będzie pisał w tym samym temacie i wszystko pójdzie mu łatwiej. Bo
   nie istnieją narzędzia do pełnej prezentacji tematu, a jeśli nawet są on
   nie wie gdzie je znależć, zadecydować, który i jak je zainstalować. Nie
   wie, która platforma będzie lepsza dla bloga ------ jest mnóstwo pytań,
   które ma Kowalski, jest wiele spraw na których się nie zna, są zadania,
   którym on nie sprosta. Ale taki jest Kowalski. Kowalscy stanowią 90%
   użytkowników Internetu i korzystają z możliwości Internetu (z naszej
   perspektywy jako informatyków, programistów) jak z telewizora z myszką i
   kamerką :-)
   P. Wydaje mi się jednak, że jego blog zginie nie przez nieznajomość SEO,
   a przez słaby język i brak znajomości tematu, przekładające się na to,
   że ludzie nie czytają go i nie przekazują sobie namiarów na niego.
   Generalnie wyszukiwarki dobrze traktują artykuły z wartościową treścią,
   także poradniki.
   Odpowiedzi na dylematy Kowalskiego dostępne są na wyciągnięcie ręki,
   wystarczy przyswoić dowolny poradnik dot. pisania bloga. Raczej nie jemy
   u kucharzy, którzy nie umieją gotować, nie słuchamy ludzi, którzy nie
   potrafią śpiewać, nie czytamy książek autorów, którzy nie umieją pisać.
   Dlaczego w przypadku blogów mielibyśmy robić wyjątek?
   Pozdrawiam,
   P.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mogewnoge
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 listopada 2018 15:35
 • niedziela, 11 listopada 2018
  • Internet nie jest jeszcze narzędziem

   Napisałem pierwszy artykuł w życiu. Przynajmniej nie pamiętam o innym wcześniejszym. Jestem w prawdzie również już autorem, gdyż spłodziłem kilka artykułów naukowych i niewielką książeczkę w temacie nietoperzy ale w temacie IT to w zasadzie debiut.

   https://docs.google.com/document/d/1HkyiHUtisRb5wd-L50XJ0PQ9I-g0grvoNULYAeNWvno/edit?usp=sharing

   Wysłałem do Marketing przy Kawie i dostałem po paluchach. No cóż. Zapoznajcie się z odpowiedzią i recenzją.

   poniżej odp. z Marketing przy Kawie:

   --------------------
   Dzień dobry,

   dziękuję za przesłany tekst. Nasz portal skierowany jest do marketerów, a Pański artykuł daleko wykracza poza tę problematykę. Wizja pewnej struktury informacyjnej i zaplecza, które miałoby ją realizować, nie znalazłaby uznania w oczach osób zajmujących się marketingiem. Z jednej strony wiedzą oni doskonale, jak działają konsumenci, jaki procent z nich faktycznie chce tworzyć wartość dodaną, a jaki całą tę wartość dodaną lokuje w sobie. Stąd popularność influencer marketingu, który nie pozwala sądzić, że strony, którymi opiekowaliby się dani użytkownicy, byłyby maksymalnie obiektywne. Na dodatek pilnowanie aktualności linków - jak pokazuje Wikipedia - wcale nie należy do zadań łatwych. Kwestia przydziału haseł też mogłaby wzbudzić opór społeczny: osoby z ambicjami wolałyby mieć pod opieką hasła popularniejsze, pewnie kwitłby handel hasłami i sposobami monetyzacji. Reklama bannerowa nie na wiele się tu zda. To takie bardziej szczegółowe uwagi.

   Z ogólniejszych kwestii interesujący jest paradygmat narzędzia, jaki nadaje Pan internetowi. Zastanawiam się, na ile istnieje potrzeba ujednolicania zawartości internetu. Widzę go raczej jako zespół narzędzi służących różnym celom, powstającym dla zaspokojenia różnorodnych potrzeb - nie tylko informacyjnych. Struktura, którą Pan proponuje i elementy pewnej współpracy społecznej przy opiece nad treściami niektóre z tych celów realizują, ale w sposób prawdopodobnie nie dość satysfakcjonujący użytkowników. 

   Przyznam, że po początkowych akapitach artykułu myślałem, że będzie on traktował raczej o ujednolicaniu doświadczenia korzystania z interfejsów internetowych, ewentualnych regulacji idących w takim kierunku, co w pewnym stopniu już się dzieje dzięki naukom o projektowaniu, psychologii itp. Jednak Pańska propozycja poszła w zupełnie odmiennym kierunku. Niemniej żadne z tego rodzaju rozwinięć to nie jest problematyka, o której traktuje nasz serwis. Zajmujemy się komunikacją marketingową, tak jak jest robiona w zastanym środowisku, z wszystkimi jego ułomnościami i zaletami. Do rewolucji o takim zasięgu, jaki Pan proponuje, nam bardzo daleko. Niestety nie opublikujemy artykułu, choć - jak wyżej już zauważyłem - wizja jest interesująca i warta dyskusji.

   Z pozdrowieniami,
   JS, redaktor naczelny

   -----

   i moje "podziękowanie" jak zwykle nie umiałem się zachować, a nawet dałem sobie czasu na odpowiedź
   ----

   Dobry wieczór, 
   dziękuję za bardzo szybką odpowiedź, to się naprawdę liczy. Dziękuję za recenzję, choć z mojej perspektywy zawarte w niej odpowiedzi są pierwszego stopnia. No ale cóż, podobnie zareagowaliby czytelnicy. 
   Może zainteresuję kiedyś Pana inną tematyką, może Pan sobie kiedyś przypomni o temacie. Wszystko jest otwarte.
   I proszę pozdrowić Pańskich podopiecznych. Przez tyle lat zna doskonale Pan ich obyczaje i potrzeby. Dzięki Pana wyjaśnieniom zdaję sobie sprawę, że temat artykułu byłby dla nich czymś egzotycznym w ich stałym menu, stąd nie skosztowaliby tego.
   Tymczasem świat pogrążony jest w zastoju, afryka w tyle i na postronku, azja kopiuje obyczaje a my, świat zachodni bawimy się i wirujemy w kółko i jak Pan to ujął "lokujemy w sobie". Nawet nasi właśni starcy idą w zapomnienie, ojcowie, dziadkowie.
   Nie ma doskonałych narzędzi i nie będzie tak praktycznie. Wszystko zależy do czego ich użyjemy. I zgadzam się z Panem, z bałaganem jaki może wykreować nowa struktura, której głównym celem jest uporządkowanie - ale to już czepianie się utartych szlaków myślowych na potrzeby argumentacji odmowy.
   Przy okazji, czy polecił by Pan jakieś miejsce, osoby gdzie mógłbym się zwrócić z tą problematyką?
   jestem zainteresowany dyskusją, sugerował Pan.
   Pozdrawiam serdecznie, dosłownie
   zg

   https://docs.google.com/document/d/1HkyiHUtisRb5wd-L50XJ0PQ9I-g0grvoNULYAeNWvno/edit?usp=sharing

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mogewnoge
   Czas publikacji:
   niedziela, 11 listopada 2018 22:39
 • czwartek, 04 października 2018
  • Mamy V prototyp

   rzadko relacjonuję ostatnio. Większość działań jednak odbywa się właściwie spontanicznie. 3 minuty temu nie wiedziałem, że będę tu pisał.

   Tak. Od czerwca mamy kolejny , już piąty prototyp docelowego portalu POI. I to w dwóch wydaniach jako medsim.eu oraz poipoi.pl. Piąty prototyp zdecydowanie najbardziej odbiega od zaplanowanego oryginału, posiada jednak najbardziej przyjazną grafikę. Co mogę powiedzieć na to?

   Piąty prototyp wyszedł przypadkiem. Zdobyłem 1000 PLN na odświeżenie kilku funkcjonalności i grafiki w czwartym prototypie (teraz widnieje może jeszcze jako medsimold.ump.edu.pl). Do tego zadania starannie i nie śpiesząc się wybrałem wykonawcę. Niestety nie udało się. Pierwsza ekipa odpadła. Potem samotny wykonawca również. Zacząłem szukać na freelanser.com i tam skierowałem uwagę na jedyną polską firmę. Zależało im gdyż chcieli zdobyć punkty na tej platformie i pracować dla projektu uniwersytetu, a to im zapewniałem.

   Zaproponowali sami zamiast przeróbek na IV prototypie budowę od początku całości na bazie wiki. Rewelacja !!! pomyślałem. Wkrótce przeszli na WordPress i po kolei stwierdzali, że ta lub inna funkcjonalność nie mieści się w umowie! Nie chcąc nadwyrężać sytuacji i skończyć to zanim ja skończę pracę na uczelni, godziłem się na kolejne ustępstwa. Wszystko odbywało się w atmosferze totalnego stresu, organizacyjnym chaosie, w krótkim czasie ok. 1 miesiąca ale też w głębokim zrozumieniu i poszanowaniu.

   Przez wakacje nic nie robiłem. Praktycznie z końcem czerwca 2018 zakończyłem pracę na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, z własnej inicjatywy, jednak czekałem cierpliwie aż wyrazi to zdecydowanie druga strona, czyli mój bezpośredni przełożony. Czekałem 2 lata, aż to w nim dojrzeje. Na wypowiedzenie umowy od uczelni czekałem jeszcze 2,5 miesiąca! Zwolnili mnie jak psa z posterunku. W międzyczasie z pogróżkami. Ostatecznie za porozumieniem stron. Nie do końca panowałem nad sytuacją ale nie było tragicznie. Myślę, że nikt osobiście nie ucierpiał. Nie odwoływałem się jednak od żadnego z pozostawionych mi argumentów.

   I co robimy dalej? Halo?....Jeśli ktoś w ogóle tutaj zagląda. Wygospodarowałem w swoim losie trochę czasu. Mam czas na pisanie, nazywanie, budowanie koncepcji. I startuję z nowym projektem, chciałbym zarobić na ogólnie rozumianych bublach. Jako przedmiotach, poradach i przekonaniach. PPP Bubel. Reszta w tym temacie na poipoi.pl

   Może znów będzie falstart. Nie jestem jak widać skuteczny w swoich działaniach. Czasami zastanawiam się kto to jest ten nieskuteczny?, czy to ja?, czy nieskuteczność mi się objawia?, komu się objawia?, czy ta nieskuteczność tak jak ja cierpi ze wzajemnego spotkania?, ze wzajemnej konfrontacji?, co to właściwie za rozważania?, co to za przemyślenia?, kto myśli?, kto rozważa?, kto dywaguje?, gdzie jest właściwie to ja?, kto myślał to co myślał przed chwilą?, gdzie on jest?, gdzie?, a gdzie jest teraz ta nieskuteczność? w czym nieskuteczość? w realizacji ponad 20 lat trwającej koncepcji realizacji globalnego narzędzia ? ...... Przecież to frajda. Życzę i Tobie podobnego uczucia.

   Tak. Nie mam co narzekać. Urodziłem się w wygodnej egzystencjonalnie i intelektualnie części naszej planety i dzięki niezliczonemu wsparciu wszystkich, których spotkałem w życiu udało mi się ponad 52 lata już, utrzymać siebie przy życiu.

   Pozdrawiam serdecznie dosłownie
   Ziomek

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   mogewnoge
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 października 2018 14:33
 • środa, 06 czerwca 2018
  • Krótko o historii POI w liście o wsparcie

   w odpowiedzi na przeczytany artykuł:
   ----------
   /.../ nie wiem jak zacząć. Zainteresował mnie temat, znam go i obserwuję od 20 lat. Nie jestem powiązany jednak z żadną firmą.

   Wiem, że jakkolwiek przejdę do sedna to spalę. Od 20 lat spalam. Ale jest głębszy sens tego co robię.

   Zaczęło się od tego, że 20 lat temu postanowiliśmy zbudować z przyjacielem coś praktycznego. Już wtenczas w internecie pączkowały buble informatyczne. I trafiliśmy na pewne rozwiązanie, które nas przerosło o tysiąckroć a może i więcej.

   Prosta idea, praktyczny wymiar, globalny potencjał, niebezpieczeństwo burzliwego rozwoju i nie mogliśmy tego zrobić. Ciągle jakieś przeszkody i ciągle coś nam pomagało. Pchało dalej, aby tego jednak dokonać, zrealizować, zakończyć etap wstępny.

   Przez te lata budowaliśmy prototypy (aktualnie piąty), dokumenty, kalkulacje, prezentacje, video, tv, schematy - czegoś co jest bardzo proste w działaniu, budowie i wdrożeniu. Pisaliśmy do największych firm i zawsze publikowaliśmy wszystkie szczegóły w sieci. I zestarzeliśmy się. Zespół się rozpadł wielokrotnie i..

   dzisiaj zostałem Ja, ten który wyartykułował ideę na początku, ale nie jestem pomysłodawcą (jeśli coś takiego istnieje w ogóle). Do powstania koncepcji w dzisiejszej formie przyczyniła się ponad setka ludzi. Wszyscy są uwiecznieni na specjalnej liście, itd. itp...

   Szukamy wsparcia, każdego rodzaju. Ostatnio mam pomysł aby przygotować się do zbiórki na Polakpotrafi, ale nie wiem czy to coś pomoże. Jeszcze tego nie robiłem, ale pieniądze mieliśmy już dwukrotnie ( 320 kPLN razem).
   Jeśli chcesz odpowiedz, skontaktujemy się, pogadamy na początek.

   ------------

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mogewnoge
   Czas publikacji:
   środa, 06 czerwca 2018 16:37
  • Vergleich mit Zeef

   w odpowiedzi na mail po niemiecku porównano istniejący serwis zeef.com z POI. Generalnie nic nowego, pisałem już o tym, podobną historię przeżył mahalo.com.
   Na koncu niemieckiej części - mail po angielsku z pytaniem.
   --------------

   Ja, Vergleich ist gut zu Zeef. Ich nehme an es hat ein wenig anders ausgesehen als es war zu seiner guter Zeit.

   Zeef vs. POI

   1. Ja. Das Ermöglichen der vielen Moderators zu editieren den gleichen Thema (und auf diese Weise) war ein Fehler von Zeef

    POI: 1 Unikate Thema/Page (like in Wikipedia ) und 1 verantwortlicher Moderator oder Gruppe (Moderatorsektion). 
             Es gibt separate Benutzersektion wo alle andere eingeloggte Links, Fotos und Videos zugeben können,

   2. Das Businnesmodel von Zeef ist zu kompliziert für normalen Benutzer. Zeef hat gehofft es gibt genug intelligente Menschen die schreiben können.

    POI:   --> Arbeiter/Arbeit --> Produkt -->  Unternehmen  -->   also im wesentlichen ist es die Implikation des bekannten in der Realität Arbeitsmodel ins Internet. Dieses bis heute wurde  nicht gemacht. Produkt ist das Wort. Arbeiter, kann jeder sein - unabhängig ob es repräsentativ schreiben oder ist der Experte im Thema oder sogar kann die Sprache perfekt..

   3. Zeef Interface ist zu lose, zu viel Links in ersten Hinblick. 

    POI: 2 Arbeitsbereiche: Moderators und andere Benutzer
            Wichtigste Widegts: Links, Fotos, Videos (in beiden Arbeitsbeirechen)

   4. Zeef Prinzip ist : erst Informative Themenseiten zu gestalten/ das Internet filtern --> dann Benutzer (wer sollte es dann tun?)

    POI: Benutzer --> dann Information (sehr Wichtig und sehr tiefgreifend).
             Benutzer hat viele Nick'snamen aber ist Unikat. Wichtig für Werbung.
             Die Bildung von Benutzerthemengruppen ist unterstützt vom System.
         
   5. Eigentum von Information und Page gehört zum Zeef (mit solch einem Projekt kann man sich nicht echt Identifizieren)

    POI: die Name der Page im POI gehort zum Moderator. Moderator kann Name verkaufen (der Inhalt nicht). Mit anderen Worten es ist zukünftige Domeinhandel fur alle POI Moderators.
    POI: Das ganze Portal und die helfte des gesamten Einnahmen gehören zum POI Benutzern.

   6. Vergütung in Zeef nehme ich an gab es nicht. Dies ist aber normale Bedürfnis von Mehrheit der Internetbenutzer. Typisch Internet 1.0

    POI: Es gibt Möglichkeit Geld zu verdienen (viele Metoden, auch ganz neue) was fur normale Benutzer ein Motivation und Hilfsmittel ist. Verdienst ist aber Begrenzt, POI ist wiederum keine Geldmaschine.

   7. Zeef Suchmaschine  https://zeef.com/?query=python&in=all leitet zum Suchergebnissen die muss man durchsuchen, nichts neues !!!
    POI: leitet nur zum unikaten Themenseite oder es gibt sie nicht.

   8. Information in Zeef ist gemischt: Bilder von Schlangen und Links zum Thema von Pythonprogramiersprache Python. Ok. Zeef hat andere Prinzipien. Information ist zu genau an einer Page.
    https://python.zeef.com/alan.richmond
    https://python.zeef.com/yakup.keskindag

    Widgets in
    https://python.zeef.com/yakup.keskindag:
     Python Developers

     Python Databases

     Python Mobile Apps

     Paid Python Courses .... sind die Titels fur andere Seiten, anderen Moderatoren in POI --> es geht fur Beschäftigung fur viele Moderatoren (Pyhton programiersprache ist hier ein Beispiel)


    Wikipedia: Definition und Beschreibung
    POI: wie Enzyklopädie, nur zum Thema, keine Verschönerung. Praktische und Aktuelle Information
            Einfach präsentiert, praktisch - es geht nicht um Information aber um Benutzer (sehr wichtig aber zu schwer
            zu erklären da meisten Initiativen im Internet konzentrieren sich um den Inhalt.
            Information ist Alphanumerische Bezeichnung: Name, Zahl, Thema, Titel, Domain, Produktsymbol, Persönlichkeit,
            Produkt, Company, Marke, usw.

   9. vieles Anderes die ich bitte nicht mehr beschreiben mochte.

   Wir sollen aber auch verstehen den Ausgangssituation und Gesichtspunkt des Benutzers. Den normalen (nicht all zu intellektuellen) Benutzer, so sind ca 90% der Internetnutzers. Also wahrscheinlich nicht Ich und nicht Ihr. Das POI ist konzipiert fur Mehrheit der Benutzer.

   Zusammengefasst Zeef hat viele tipische Fehler gemacht:

   So, ich hoffe dieses Vergleich gibt Dir den nächsten Anhaltspunkt fur die Verständnis der Konzeption und meine Arbeitsweise.
   Ich bitte um ein wenig begrenzte Fragen.
   
   --------------

   I just checked a Youtube video I found, https://www.youtube.com/watch?v=QmFHtpatoF8. I guess this is about the concept you would like to introduce, right? 
   Before we go any further, I think it would be good if you looked at Zeef.com. A lot of money was raised from investors and the product was developed /.../.
   In short, Zeef aimed to 'Filter the Internet' by allowing moderators to create pages about subjects they were expert in. Multiple moderators could claim the same subject, facilitating some sort of 'healthy' competition, to make sure pages would be as good as possible.
   Long story short: Zeef still exists, but not in its original form. The task at hand was too ambitious. Even though they really tried and gained some traction, they eventually had to abandon the project and move to a different business idea. Zeef.com is still online, but as a directory for tech resources only.
   So, if your idea is in any way similar to that of Zeef, I think it is very important to make sure you understand why they failed and how your idea would be able to succeed?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mogewnoge
   Czas publikacji:
   środa, 06 czerwca 2018 16:34
 • środa, 30 maja 2018
  • Wpis bez tytułu

   Dzień dobry,

   dużo czasu minęło. Naprawdę dużo, a czy wydarzyło się równie wiele. Tak.

   Po ostanim wpisie we wrześniu 2017 postanowiłem projekt POI uśpić. Tak jak z przyjacielem, z którym przestałem się rozumieć. Rozchodzimy się. Ale nie ot tak.

   Ja miałem przecież oczekiwania od projektu i może projekt "miał również jakieś oczekiwania". Nie obeszło się bez pożegnania, długich konwersacji. Poważnie, tak to właśnie wyglądało. Chciałem aby "on" się nie lękał, że go zostawiam. Tak mogę opisać to co się wydarzyło z projektem do dnia 1.12.2016.

   A co konkretnie? Zebrałem wszystkie ważne pliki w jedno miejsce, to pierwsza ważna rzecz.

   Następnie "opisałem" jeszcze raz projekt plikami audio opowiadając w każdym nagraniu o co tak naprawdę chodzi. Z pamięci i szło mi to bardzo sprawnie, nagranie za nagraniem, na dyktafon. Ok, kilka nagrań nagrało się prawdopodobnie nie najlepiej. Nie odsłuchiwałem, nie sprawdzałem. A więc to druga ważna rzecz.

   Sięgnąłem do historycznych plików a przedewszystkim wizualizacji stron PSN/tematycznych i zaprezentowałem je chronologicznie na nowo zbudowanej stronie, wraz z dostępem do wszystkich innych plików. To trzecia ważna rzecz.

   Na koniec umieściłem wszystko w sieci i utworzyłem parę kopi w sieci i w realu. To czwarta ważna rzecz.

   Powiadomiełem wszystkich znajomych biznesowych i byłych współpracowników o ile znalazłem kontakt, że usypiam projekt. To piąta ważna rzecz.

   I starałem się zapomnieć. I faktycznie poczułem luz, nie rozmyślałem codziennie, nie gadałem z nikim o tym. Na krótko przed podjęciem decyzji o uśpieniu projektu rozszedłem się również z przyjacielem Bolkiem, z którym do tego czasu projekt był stałym tematem naszych rozmów. Nie był to jednak decydujący impuls.

   Wytrzymałem kilka miesięcy. Albo pozwoliłem sobie wróćić do tematu. Dlaczego?....jest kilka ważnych powodów:

   • to zbyt wartościowa idea aby jej nie zrealizować dla ludzi
   • ludzie ją potrzebują aby pracować w sieci, inaczej biznes będzie się kręcił wokół dużych firm w sieci.
   • starsi nie mogą w sieci publikować z łatwością tak aby było wiadomo, że to osoba starsza. To medium zostało zrobione przez młodych i dla młodych.
   • Internet jest niebezpieczny w tej formie dla najmłodszych, to medium zostało zrobione dla dorosłych.
   • nie znalazłem innej bardziej rokującej perspektywy na spłatę moich długów finansowych. Cierpię też z tego powodu i cierpi moja rodzina, przyjaciele, urzędy, komornicy itp.

   Od lutego coś powoli zacząłem robić bo pozyskałem malutku fundusz na odświerzenie grafki ostatniego prototypu, medsim.eu. Dwie ekipy odpadły, aktualnie trzecia się zmaga.

   W miedzyczasie utworzyłem stronę reprezentacyjną dla wszystkiego co jeszcze znajduję w temacie POI.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mogewnoge
   Czas publikacji:
   środa, 30 maja 2018 18:28
  • na ratunek Wikipedii

   na ratunek Wikipedii

   jest to treść listu, który wysłałem do osoby, którą znałem osobiście a rozmawiałem może ze 2 razy:

   --------------------------------------- 4.12.11
   (...) Piszę do Ciebie bo wiesz gdzie ruszyć z tym dalej.

   Nazywam się (...) ?, spotkaliśmy się po raz pierwszy na targach w NGO Warszawie, (chyba to było w 2009) :-), tutaj więcej o mnie: goldenline . Ostatnio może przelotnie widziałeś mnie na (...) w Poznaniu, (...) ?.

   Myślę, że kilka spraw się przyczyniło dlaczego się odzywam i chcę złożyć ofertę ratowania finansów wikipedii.

   Zmotywowały mnie apele o dotacje na wikipedię ale też i zapowiedź może pewnej konkurencji dla Google, tutaj. Internet już jest taki, że można w nim wymyślić cokolwiek i zrealizować do niewiadomo jakiej wielkości - nie każdemu się to jednak udać musi od razu. Tak jest trochę w moim/naszym przypadku.

   Reprezentuję nadal ten sam projekt WI, o którym opowiadałem jak się spotkaliśmy. Ma on ten potencjał, że może stanowić krok naprzód wobec wyszukiwarek.  Z drugiej strony jest projektem podobnym do Wiki. Jest projektem społecznościowym o niekomercyjnym charakterze. Z trzeciej strony umożliwia ponad przeciętne dochody, które od samego początku mają być mądrze wydawane. I z tej strony chciałbym wesprzeć Wiki-systemy, gdyż szkoda aby wiedza i potencjał tak zgromadzony mógł kiedykolwiek być zagrożony istnieniem. A nie wiem, co zamierza twórca Volunii.

   Sprawa dzisiaj wygląda znacznie prościej. Przeszliśmy straszne męki w realizacji naszego projektu i obroniliśmy się przed różnymi wpadkami. Koszt realizacji sprowadziliśmy do 20 000 PLN i około 1 miesiąca programowania. Po prostu ta struktura jest tak prosta. Przy pomocy zarządu Wikipedii w USA jesteśmy w stanie szybko projekt postawić na nogi, zaludnić i szybko pozyskać zewnętrzne wsparcie inwestorów. Wsparcie zewnętrzne jest potrzebne gdyż realizując projekt WI ?z pomocą Wiki należy założyć lawinowy jego rozwój. Pieniądze dla Wiki spodziewałbym się pozyskać w ciągu 3 miesięcy od startu WI , od dzisiaj ok 5-6 miesiecy.

   Potrzebuję ze swoją ofertą dostać do "władz" wikipedii w USA i móc zaprezentować projekt. Mogę też całość tej operacji umożliwić zaufanej osobie z Polskiej Wikipedii aby zrobiła to za mnie. Znam dobrze j. niemiecki ale z angielskim mówionym nie jest najlepiej. Właśnie z powodu języka nie rozwinąłem kontaktu z zespołem Mozilli, których poznałem na CeBIT. Nie mam też zupełnie kasy na dalsze podróże. Projekt jest wprawdzie dobrze opisany ale w jego realizacji można uczynić wiele błędów, których dużo rozpoznanych mamy już za sobą. Moje/nasze przewodnictwo w samej budowie struktury stąd byłoby wskazane.

   Dysponuję ponad 130 stronicowym opisem po angielsku ale to właściwie tylko streszczenie. Duża część opisu po polsku jest na stronie WI/wiki. Załączam najnowszy tekst opisu pisany pod inwestora jak i ulotkę po angielsku przygotowaną na targi CeBIT.

   Proszę podejdź do tej oferty na spokojnie i z dystansem do moich sformułowań. Może jest ona bardzo zuchwała ale jest też polska. Myślę, że warto się zastanowić jak dobrze wykonać ten manewr. Liczę też na otwartość z za oceanu gdyż ona jest najbardziej potrzebna.

   Proszę przekaż tę wiadomość do osób decyzyjnych. Email do odpowiedzi: email?

   -------------------

   ODP. Nie ma czegoś takiego jak zarząd Wikipedii czy władze Wikipedii. jest jedynie fundacja, która zbiera kasę na utrzymanie serwów i promocje projektu. Kontakt z fundacją znajdziesz tu:

   http://wikimediafoundation.org/wiki/Contact_us?

   --------------------------- 4-5.12.11
   była jeszcze krótka i szybka korespondencja ale esencja jej jest taka jak ta pierwsza odpowiedź,
   - cóż... jest to środowisko "naukowców?-pisarzy" - bardzo hermetyczne, nie żeby robili coś nie tak. Od strony organizacyjnej nie trafiłem ze swoją ofertą. Mam taką nadzieję aby nasze środowisko się kiedyś takie nie stało.

   -------------------
   ------------------- 17.12.11 - sorry za mój angielski, ale nie o to chodzi.
   Dear Wikimedia People, Dear Jimmy Wales

   I am a polish man. I do not speak / write English very well. This is one of my ten letters in my life. I contacted the Polish wikipeople but they sent me straight to you. I represent a small team of 7 persons.

   I want to make you an not crazy offer, how to help financially wikimedia projects.

   I am / we are working for 13 years now on a very complicated project. This project, which I call the WI (other names: ... - the name is not important) is similar to Wikipedia. WI is not only next portal - it is also a system like WWW. This is not a commercial project. But an ordinary user can make some money because he need it as the acquisition of knowledge. We set up an association of WI in 20...

   Had to realize "WI" now can help open projects like Wikimedia - to have any problems with money for servers and others in general.

   What is "WI"? -  Your slice of Internet!  Be part of IT!

   Today, documentation of the project WI is described on more than 1000 pages. Enclosed is a 2 page leaflet (http://...)? and the idea of WI on the video (http://...)? - both have been prepared for International Fair.

   WI project implementation costs, with Your help are very low (about 10 000 $). WI project and Wikipedia are two complementary free projects. They could be.

   Please give Wikimedia and WI chance to work together. You can also take the idea of WI and work alone.

   In the future I will contact You with english speaking team men. But now it would be advisable to contact me with someone speaking Polish or possibly German.

   Merry Christmas.
   (...)
   with helping of Google Translate, Thank You Google!

   ?-------- odp. 11.01.12

   Thank you for your suggestion and your interest in improving Wikipedia. New ideas
   are however not implemented directly by email request; all changes to the way
   Wikipedia works come from its community of editors. If you'd like your idea to be
   considered by other Wikipedia editors, you might like to post it on our community
   forum, the Village Pump <http://en.wikipedia.org/wiki/wp:vp>, for further input
   and suggestions.

   Yours sincerely,
   Sarah Stierch

   ?------ komentarz :

   dalej nie próbuję.... są tak zorganizowani, że pozazdrościć. A to mówi coś o ich stabilnej i pewnej sytuacji. Widzę teraz, że moje zapytanie to była tylko szczera reakcja na ich prośby o tylko wsparcie finansowe.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mogewnoge
   Czas publikacji:
   środa, 30 maja 2018 17:57
 • środa, 16 listopada 2016
  • Zwiększanie budżetów... content marketingu

   O znaczeniu treści tego artykułu wiemy już od 18 lat...

   zródło: http://www.marketing-news.pl/message.php?art=48399&utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=161116-newsletter

   cytaty:
   ---------
   Tempo wzrostu budżetów na content marketing jest różne w poszczególnych krajach. Do 2020 r. spodziewany jest wzrost budżetów o 14–69% (w zależności od kraju), przy czym największy wzrost przewidywany jest na rynkach wschodnioeuropejskich

   Content marketing i reklama – bezkonkurencyjny duet.

   Jakość przed ilością. Respondenci zgodnie zapewniali, że nie ilość, ale jakość treści staje się coraz ważniejsza.

   --------------------

   platforma jest koncepcyjnie gotowa aby stać się liderem w sieci. Ale próżno by gadać o tym w Polsce.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mogewnoge
   Czas publikacji:
   środa, 16 listopada 2016 20:13
  • Zgłoszenie do Avaaz.

   Witam,       reprezentuję Stowarzyszenie POI

   to druga uwaga, uzupełniająca po tym jak otrzymałem odpowiedź ze moja 
   pierwsza uwaga doszła. Poniżej załączam również poprzedni list.

   Państwo piszą:
   ".... you can imagine we get thousands of emails a week, and /.../ so it 
   takes us time /.../to get through them. /.../that helps us improve 
   though, and our whole team gets summaries of what our community is 
   telling us. 
   If you need a response, /.../ within a week. Sorry we can't be faster! "

   5. Avaaz musi (już nie powinien tylko) być SZYBSZY, szybciej odpowiadać. To typowe dla Internetu, kiedy właściciel portalu, w tym przypadku Avaaz 
   zada pytanie do swoich użytkowników - jest zalewany odpowiedziami o 
   najróżniejszej maści, logice, priorytecie, długości, sposobie 
   wypowiadania /...i nie wiem ile jeszcze.../ oraz w różnych językach.

   - Odpowiedź na petycję, zapytanie, o pomoc, sprawy techniczne, sprawy 
   finansowe, zapytania do eksperta itd. powinna przyjść tego samego dnia, 
   po kilku godzinach

   - akcje taka jak obecnie powinny być ogranizowane bez uczucia lęku - co 
   my zrobimy z odpowiedziami kiedy nadejdą?, kiedy zdążymy odpowiedzieć?- itd.

   Odp.

   Krótko. I na to jest sposób. 

   Potrzeba specjalnego narzędzia (wspomniana platforma WI poniżej) dla 
   Avaaz, które zwiększy liczbę w pełni zaufanych wolontariuszy Avaaz. 
   Powiedzmy, że chcielibyśmy osiągnąć liczbę 1 miliona pewnych, zaufanych, 
   sprawdzonych, oddanych, wykształconych wolontariuszy w skali globu!!! 

   Nie jesteście Państwo zrobić tego odgórnie z własnej inicjatywy. Proces 
   ten musi iść oddolnie poprzez zaimplementowanie w platformę WI wyłącznie 
   wymogów co do funkcji wolontariusza Avaaz i temu podobnych inicjatyw. 
   Reszta odbędzie się na platformie i przy udziale całej społeczności 
   platformy WI. 

   To tak krótko. Ja też jestem jeden, mam liczną rodzinę i dzielę czas jak 
   i Państwo. Życzę siły w przebrnięciu przez gigabity korespondencji.

   pozdrawiam, ziemowit

   ---------------------------- poprzedni list

   Ziemowit GólskiPolska   

   Wysłane poprzez formularz na avaaz.org/pl/contact

   Szanowni Państwo, 

   odpowiadam na główne pytanie z maila 14.11.2017 

   pytanie:Jaką drogą powinniśmy Twoim zdaniem podążyć? 

   podpunkt:*Czym musi się stać ruch Avaaz? Jak powinniśmy się zmienić, aby sprostać 
   tym wyzwaniom?

   To nadal obszerne pytanie. Postaram się na nie odpowiedzieć.

   Mam 50 lat i zajmuję się dużymi projektami internetowymi. 

   Po za tym, że Avaaz wie jak działać chciałbym wzmocnić Avaaz niniejszą 
   odpowiedzią.

   1. Avaaz powinien wzmocnić swoją pozycję w Internecie.- dzisiaj jest to kilka punktów, stron internetowych- więcej punktów do setki milionów.- chodzi o zbudowanie platformy (WI) użytkowników wspierającej Avaaz i podobne inicjatywy jako coś naturalnego i powszechnego - do tej samej platformy (WI) się będę odnosił w mojej odpowiedzi. - platforma WI będzie zatem "punktem" odniesienia nie tylko dla Avaaz ale i dla wszystkich działań.
   Dzisiaj podobną funkcję mają liczne wyszukiwarki internetowe z Google na czele.

   2. Idea działania Avaaz powinna się rozprzestrzeniać horyzontalnie i 
   wertykalnie co oznacza wzmocnienie siły i mądrości w działaniu jak i na 
   sprawy naprawdę drobiazgowe oraz naprawdę duże. Dzisjaj działa gdzieś pośrodku i na wyczucie. Pomijając raporty i sondaże noworoczne.

   - platforma WI (wspomniana wyżej) umożliwia wymianę informacji i generuje 
   statystyki, sondaże co jest punktem odniesienia działalności Avaaz i 
   podobnych.
   - platforma jest podstawą finansową Avaaz. 

   Forma pozyskiwania funduszy Avaaz dzisiaj z datków uzyskiwanych na 
   zasadzie sugestii dotacji jak to jest teraz jest krótkowzroczna i 
   niewygodna dla mas. Dla mas które wsparłyby chętniej mniejszymi kwotami i 
   na konkretne cele. 

   3. Avaaz powinien rozwijać czujność wobec internetu - być Interaktywny. 
   Chodzi o utrzymanie stałego kontaktu z użytkownikiem, częstych raportów, 
   większej interakcji z pojedynczym użytkownikiem, personalizacji, 
   świadomości co się dzieje w świecie w drobnych sprawach potrzebujących wsparcia lub głosu, dostepu do globalnych statytstyk z zaufanego żródła. 

   Dzisiejsze rezulataty jak i liczba użytk. Avaaz są sukcesem ale też małym początkiem co potrafią podobne inicjatywy jak Avaaz dokonać w świecie. 
   - tutaj również platforma miałaby taką funkcję aby użytkownik działając 
   na niej w swoim imieniu i dla swojej korzyści miał do dyspozycji proste 
   narzędzie do głosowania, wyrażania opini przez głosowanie, podejmowania 
   decyzji przez głosowanie.

   4. Avaaz powinien stać się największym narzędziem w rękach człowieka do 
   naprawy, do wybierania kierunku, do podejmowania ważnych decyzji

   - i takim w istocie jest już dzisiaj. Liczymy 40 mln. Nie było w historii większego narzedzia, które potencjalnie taka liczba osób może użyć.

   ------------------
   Co to za platforma (WI)?

   Jej funkcją jest takie przyciągnięcie użytkownika aby ten z własnej woli, 
   z tytułu osobistych kalkulacji korzyści zechciał z niej regularnie 
   korzystać. Kiedy już regularnie będzie platformę odwiedzał wtenczas udział w różnych 
   inicjatywach na zasadzie głosowania, wspierania, decydowania, rozwijania 
   pomysłów, komentowania itd. - będzie wymierny gdyż będzie poparty ogromną ilością i częstotliwością np: głosów w ilości 800 mln co 3 dni i w 10.000 różnych spraw.

   Platforma posiadać będzie funkcje edukacyjne na zasadzie autorytatywnej i 
   równolegle jeden od drugiego. Czyli będziemy się uczyć od tych posiadających dużo więcej wiedzy i doświadczenia oraz od znajomych ponieważ gdzieś czytali ale czytali również na platformie. Na tej funkcji będzie się mógł również oprzeć Avaaz bo praktycznej wiedzy jak sobie pomóc nigdy za mało. 

   Zajmuję się projektami jak wspomniałem. Jednym z projektów jest 18 letni 
   projekt społecznościowy do którego powstania przyczyniło się ponad 100 
   osób. 

   Odpowiadając na pytanie to ten projekt nazywałem platformą. Jest on dość 
   skomplikowany w idei jednak łatwy i tani do zbudowania i wdrożenia a 
   najprostszy w użyciu.

   W pewien sposób platforma WI zastępuje dzisiejsze 
   wyszukiwarki, czyniąc proces "wyszukiwania" szybszym, znacznie 
   trafniejszym i interaktywnym (interaktywnym, tzn, że na przykład nie 
   będzie sprawy której nie możemy zaopiniować).

   Aby Avaaz mógł się dalej rozwijać z mniejszymi przeszkodami i większą 
   skutecznością sugeruję zbliżyć się do tematu wspólnie by taką platformę 
   wdrożyć. Korzystnie byłoby porozmawiać bezpośrednio z osobami zajmującymi 
   się marketingiem i wizerunkiem Avaaz w Internecie. 

   Dysponujemy bogatą dokumentacją oraz prototypami platformy. Prawa do 
   projektu mogą zostać w pełni przekazane dla Avaaz.

   To jest odpowiedź na pytania stawiane w email.

   pozdrawiam serdecznie,
   ZG, Poznań 790 564 817

   nieniejsze zgłoszenie jest jawne i opublikowane na blogu portalowym:  
   niemategozlego.blox.pl

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   mogewnoge
   Czas publikacji:
   środa, 16 listopada 2016 20:04
 • wtorek, 25 października 2016
  • Raport oglądalności prototypu POI

   Po raz pierwszy ujawniamy właściwą nazwę portalu/projektu, której ten blog dotyczy. Powodem jest chęć zamknięcia naszej dotychczasowej działalności polegającej na różnych ale bardzo skromnych działaniach aby ten projekt urzeczywistnić.

   (jest to email pisany do współpracowników)
   Analiza portalu na podstawie oglądalności, który staramy się powolutku promować jest wskazana ponieważ w wynikach wyszukiwania nie prezentujemy się dobrze a tak w ogóle to nas tam prawie nie ma.

   Taki szlif pod kątem optymalizacji SEO dla wyszukiwarek powinien zostać w końcu zrobiony. Koszt ok. 1000 PLN. To musi zrobić specjalista SEO - (search engine optimization). Może ktoś kogoś takiego zna?

   co to zmieni?

   W portalu mamy kilkadziesiąt artykułów w tematyce Symulacji Medycznej - to wystarczająco dla wyszukiwarki: google, bing. Kiedy ktos szukać będzie terminu z symulacji to trafi do medsim.eu. Takie trafienie jest stosunkowo łatwe do osiągnięcia ponieważ w Symulacji Medycznej nie ma zbyt dużo konkurencji. Warunkiem jest jednak wykonanie optymalizacji SEO.


   Dotarłem dzisiaj do prowadzonych statystyk dla medsim.eu i przejrzałem co się zebrało i mile się zaskoczyłem, gdyż jest to materiał, który można z powodzeniem analizować:

   ================================================================
   Zakres dat: Od 2014-08-01 do dzisiaj (2016-10-23) - cały okres istnienia medsim.eu
   28639
   wizyt
   1 min 37s średniego czasu trwania odwiedzin
   69% odwiedzin powróciło (opuszczając serwis po jednej stronie)
   326
   pobrań,
   4238 outlinks, 

   =================== szczegółowiej ==============================
   Zakres dat: Od 2015-10-22 do dzisiaj (ostatni rok )

   19077
   wizyt
   1 min 16s
   średniego czasu trwania odwiedzin
   71%
   odwiedzin powróciło (opuszczając serwis po jednej stronie)
   177
   pobrań,

   2278 outlinks,

   Wejścia przez:

   GoogleGoogle                             6875
   Google ImagesGoogle Images     547
   Onet.plOnet.pl                              29
   BingBing                                      20

   Visitor location:

   Polska                                        11205
   Stany Zjednoczone                        2535
   Wielka Brytania                               361
   Francja                                           348
   Nieznany                                        315  

   Gdzie zaczął użytkownik eksplorować medsim.eu :
   artykul PL             13085 
   Str. główna PL         2490
   articles EN                 233   
   Str/. główna EN        175 
   ================================================================


   Zakres dat: Od 2016-05-01 do 2016-05-31 - sam Maj 2016
   1804 wizyt
   1 min 33s
   średniego czasu trwania odwiedzin
   72%
   odwiedzin powróciło (opuszczając serwis po jednej stronie)

   ================================================================

   Zakres dat: Od 2016-06-13 do 2016-07-13  miesiąc po SESAM 2016
   1948 wizyt
   1 min 26s średniego czasu trwania odwiedzin
   74% odwiedzin powróciło (opuszczając serwis po jednej stronie)
   Polska     1495
   Stany Zjednoczone         208
   Wielka Brytania                35
   Brazylia                              28
   Nieznany                           19
   Francja                              18
   Rosja                                 18
   Hiszpania                         17
   Niemcy                             17
   Włochy                             12
   Republika Korei               11
   Portugalia                          7

   ================================================================

   Zakres dat: Od 2014-08-01 do 2016-10-23  - cały okres istnienia medsim.eu

   Liczby wskazują odwiedziny konkretnych stron w medsim.eu o podanym tytule:

                                                                               odwiedzin |  niepowtarzających się   
   - Kardiowersja elektryczna                                             3432     2806
   - Elektrostymulacja przezskórna                                     3528    2777
   - Central Venous Catheterization Simulator M93UB           1992     1705
   - lista leków ratownika medycznego                                1827    1412
   - Ear Examination Simulator II MW 12                             1244    1102
   - II Global SimOlympics 2015 - Global Competition ...       857       608
   - Tablice Pierwszej Pomocy                                              927       510
   - Ból nadgarstka                                                             557       481
   - CSM Poznań - Nużeńce - 40-60 proc. ludzi po czterd...          540       449
   ---------- /.../--------------------------------------------------
   - III Global SimOlympics 2016 in Lisbon - Global C...              268      154
   ---------- /.../--------------------------------------------------
   - SIMsim Projekt 2015-2017. E-makieta Centrum Symu...       180     112
   - Symulator Dachowania, samochodowy symulator powy...      182     108    
   - Resuscitator Mark IV, Ambu                                                121     104    
   - Innovative medical simulation with ALSi from iSi...               119     102    
   - Stethoscopes, Medela                                                        117     100    

   Nie komentuję poszczególnych wyników ponieważ występuje wiele wzajemnych relacji. Wyniki są niezadowalające po dwóch latach działania portalu. Mogłyby być bardziej wymierne marketingowo. W takiej postaci nie przedstawiają specjalnej wartości.

   Jednak biorąc pod uwagę, że bez wsparcia technicznego i praktycznie tylko z dwoma osobami edytującymi jest to wynik nawet nawet.

   Gdyby było więcej edytujących wyniki byłyby w każdym miejscu inne.

   Powyższe wyniki mogłyby być spokojnie 4 razy wyższe lub więcej gdyby strony medsim.eu zostały zoptymalizowane pod kątem SEO.
   W Alexa Ranking jesteśmy na 14 446 199 miejscu. Po optymalizacji SEO spodziewam się, że możemy się wkrótce znaleźć w 1 mln. najczęściej odwiedzanych stron.

   Jeśli będziemy mieli większą ilość odwiedzin w medsim.eu wszelka prezentacja i reklama produktów symulacji będzie ekonomicznie łatwiejsza do uargumentowania wobec inwestorów, członków wspierających i sponsorów PTSM. Medsim.eu może mieć szansę na stanie się kanałem do budowania relacji w tej branży. I z wolna na siebie zarabiać.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Raport oglądalności prototypu POI”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mogewnoge
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 października 2016 13:37